
При вивченні англійської мови важливо приділити однакову увагу всіх майданчиках – це синтаксис, морфологія, граматика. Сьогодні ми поговоримо про складне підмет в англійській мові. Воно являє собою поєднання особистого займенника або іменника з дієсловом у формі, тобто інфінітивом.
Синтаксична конструкція Complex Subject використовується для перекладу пропозицій виду «Оголосили, що ми незабаром повинні переїхати» або «Кажуть, дівчина добре знає польську». Подібні обороти в англійській мові зустрічаються досить часто.
Складне підмет або Complex Subject в англійській мові складається з двох частин – це займенник або іменник плюс інфінітив. Між двома частинами підлягає передбачається присудок, що не дуже характерно для англійської мови.
Правила побудови конструкцій:
Підлягає може складатися з іменника чи займенника – обидва варіанти відносяться Complex Subject – плюс інфінітива (його наявність обов’язково). Приклад: You … to sing.
Займенники завжди ставляться строго в називному відмінку (he, she, пр.), Ніяких об’єктних форм (him, her і т.д.) бути не може.
Для присудка використовують як дієслова, так і поєднання на кшталт «to be + прикметник». Приклад: be funny.
Присудок (дієслово) може знаходитися в будь-якому часу в теорії, але на практиці воно зазвичай відноситься до цієї формі. Приклад: are said.
Для присудка використовують дієслово, що знаходиться в пасивному стані. Це правило діє завжди, крім ситуацій з винятками. До винятками вважають дієслова appear, happen, prove, seem, turn out (їх потрібно просто запам’ятати).
Для інфінітива підійде дієслово to be (саме в цій формі).
Сам інфінітив може стояти в будь-який з шести форм, але найчастіше вказується в простий – часу Simple Infinitive. Застава – активний або пасивний.
Схема освіти конструкції складного підмета завжди виглядає так:
Іменник + Дієслово в пасивному стані + Інфінітив.
Приклади Complex Subject з перекладом (зверніть увагу – він не повинен бути дослівним):
У конструкції пропозиції завжди буде зв’язка, яка перекладається як:
Побудова синтаксичних конструкцій може здатися складним тільки на перший погляд, навик приходить з достатньою кількістю практики.
Ряд дієслів вживається в пропозиціях в дійсній заставі. Це слова happen (трапитися), turn out і appear (виявитися), seem (здаватися). приклади:
Також дійсний заставу може застосовуватися з прикметниками виду sure (перекладається як обов’язково, напевно), likely (швидше за все, схоже на те). приклади:
Це основні приклади із застосуванням конструкції складного підмета в англійській мові. Вона не складна, але потрібно витратити час на тренування, щоб виробити навик вживання фраз. Найпростіше буде зробити це під час уроків англійської або по відео. Головне зрозуміти, як вживаються в зв’язці різні частини мови, запам’ятати приклади.
Граматика Complex Subject дещо не звична для російськомовного людини, тому вона заслуговує окремого розгляду. Якщо ви постійно плутаєтеся, спробуйте слідувати таким радам.
Перший крок. Ставте в реченні на перше місце то слово, про який йде мова. Наприклад, «Він живе на галасливій вулиці Нью-Йорка» – тут головне слово він, незалежно від оточення.
Другий крок. Тепер ставте дієслово, що знаходиться в пасивному стані – наприклад, думають, вважають, кажуть. Пасивний стан вживається в ситуаціях, коли дійова особа не робить дію самостійно, а відчуває його на себе з боку будь-якого іншого особи. Приклад пасивного застави – стіни пофарбовані, активного – ми пофарбували стіни. Ось і вся різниця, вона проста.
Третій крок. Прописуйте дія, що здійснюється з частинкою to.
Ви отримаєте основу пропозиції, залишиться зібрати його цілком.
Так, Complex Subject можна використовувати в минулому часі, для цього задійте дієслова почуттів. Приклад: Було помітно, що дівчина втомилася.
Щоб побудувати подібну конструкцію, беріть пасивний стан в минулому часі – тобто замість to be ставте were, was. Інша частина пропозиції буде незмінною – використовуйте її в тому вигляді, який був в теперішньому часі.
Заперечення в пропозиціях Complex Subject, незалежно від часу (минуле, сьогодення) працює просто. Ставте перед to негативну частинку not. В цілому зміст речення залишиться колишнім, але додасться частинка «не».
Є правила по використанню дієслів, котрі мають потреби в пасивному стані. До них відносяться, як ми вже писали вище, слова appear, seem, happen, prove / turn out. Оскільки ці дієслова в пасивний стан не ставляться, змінюються їхні часи. Найпопулярніший приклад: якщо дійова особа він, вона або воно (в однині), до дієслова потрібно буде додати закінчення -s. вид:
He seems to be happy. – Він, здається, щасливий.
Для заперечення в подібних пропозиціях задіюється допоміжне дієслово, негативна частинка not. В теперішньому часі форма буде виглядати як do not, does not, для конструкцій в минулому часі використовують did not.
Складне доповнення або Complex Object – близьке до складного підлягає явище в граматиці англійської мови. Переклад у конструкцій схожий, але є і відмінності. Перше стосується правил освіти форми. У складного підмета і складного доповнення алгоритми різні. приклади:
Для складного доповнення діє правило підлягає-присудка-іменника або займенника в об’єктному відмінку-інфінітива. Переклад для конструкцій Complex Subject максимально знеособлений, що підлягає в основному реченні зазвичай просто немає.
У складних доповнень і підлягають в такому контексті є така характеристика – конструкції підходять для спільного використання з дієсловами мислення, чуттєвого сприйняття. При цьому Object не підходить для застосування з дієсловами to seem, to appear, to turn out і to happen, не ставиться після слів likely, unlikely, sure. Для Subject неприпустимо застосування дієслів бажання.
Замість конструкції Complex Subject можна використовувати і підрядні речення. В даному випадку вийде складнопідрядних конструкція, в ній головна частина – це безособовий оборот виду «It seems» (просто приклад, інші варіанти теж можливі, головне використовувати дієслово seem, appear, turn out, happen або prove).
Вправи по складному підлягає в англійській мові допоможуть вам закріпити засвоєні знання. Для тренування виконайте переклад пропозицій:
По можливості робіть переклад з викладачем, щоб він міг виправити ваші помилки.
Конструкція складного підмета є поєднанням особистого займенника або іменника в загальному відмінку плюс інфінітива. Вона не є єдиним членом речення – іменна частина буде виступати в ролі підмета, а інфінітив – дієслівного складеного присудка. Є певні правила побудови конструкцій в сьогоденні і минулому часі – ми розглянули їх в даній статті. Основні положення просто потрібно вивчити плюс відпрацювати на практиці.