
Модальні дієслова в англійській мові позначають не саму дію, а йїї вірогідність, або те, що якусь дію слід зробити. З їх допомогою можна заборонити, вказати, дати пораду. Їх можна порівняти з допоміжними дієсловами і будь-хто, хто вивчає англійську повинен вміти правильно вживати дану форму частини мови, як в усній, так і в письмовій мові. Вивчають вживання модальних дієслів ще на старті вивчення англійської.
Це особливі різновиди дієслів, що вказують ставлення того, хто це каже, до того, що відбувається дії. У російській та українській мовах для таких виразів також застосовуються особливі частини мови: може, дозволяє, слід. При цьому дія позначається простим дієсловом без інфінітива «to». Такі різновиди в обов’язковому порядку використовуються зі стандартними дієсловами. Дані частини мови не є самодостатніми, так як у них немає всіх необхідних форм, наявних у інших дієслів. Просто окремо вони не вживаються.
Модальні дієслова необхідно знати без запинок, вони входять в рівень знань Elementary English. Цей різновид дієслів не означає конкретної дії, але відображає ставлення мовця до дії. За рахунок цього і виникає складність, хоча на перший погляд все дуже просто. Більшість учнів на початковому етапі часто помиляються в застосуванні цих граматичних особливостей як в письмовій, таки і в усному мовленні.
В англійській мові застосовуються такі модальнідієслова:
У модальних дієслів є і синоніми, які змінюються за загальними правилами:
Зміна розглянутого різновиду дієслова на синонім має свої особливості. Наприклад, must – це борг і моральна необхідність, а дієслово а have to- це вимушена необхідність, яка не залежить від мовця, він просто повинен це зробити незалежно від свого бажання.
Часи англійських модальних дієслів – це складність більшості початківців у вивченны мови, але при уважному вивченні і великій кількості тренувань їх легко вивчити і без проблем почати вживати в англійській мові.
В теперішньому часі використовується Саn, а в минулому – could. Використовується як в питальній, так і в негативній формі. Причому в негативній формі крім неможливості висловлює до всього іншого і заборону. Також використовується в питальних формах і негативних формах, коли мовець не вірить і не допускає можливості того, що відбувається. При перекладі на російську та українську такі фразу найчастіше перекладають як: «не може бути», «невже».
Позначає, що хтось повинен і вживається таке дієслово без інфінітива. При використання з інфінітивом означає припущення.
Пропонується кілька варіантів вправ для тренування даної частини граматики. Серед них: вставити відповіде змісту дієслово.
Підібрати підходящий варіант дієслова:
Вправи:
До перерахованих вище вправ є правильні відповіді.
Модальні дієслова є обов’язковою частиною граматики, яку необхідно вивчати для повного володіння мовою. У будь-якому випадку доведеться розрізняти значення цих частин мови, оскільки вони мають інший акцент у порівнянні з російською та українською мовою. Можливість щось зробити в моральному сенсі або обов’язок – це різні речі, які в граматиці мають різних рух.